• 120018
  • 120024
  • 59687828
  • 122057
  • 20130519_181812

Stare Miasto

Chojnice to główne miasto regionu, z urokliwą zabytkową starówką, nazywane często „Bramą Kaszub”. Leży bowiem na dawnym trakcie Berlin – Królewiec zwanym potocznie „berlinką”. Historia Chojnic, bogata na przemian w wojny i okresy prosperity, szczęśliwie natchnęła włodarzy miasta do starannie przemyślanej jego rewitalizacji. Stare miasto do dzisiaj zachowało układ ulic i parceli ze średniowiecza, co dodaje unikalnego klimatu temu miejscu. Największe jednak wrażenie robi na przybyszach piękny rynek chojnicki. Neogotycki Ratusz Miejski, kamienice zachowane i nowe (ze stylizowanymi fasadami) tworzą wraz z rynkową fontanną miejsce do fotografowania i odpoczynku.
Tym, którzy chcą zwolnić tempo, polecamy odwiedziny w Muzeum Historyczno-Etnograficznym. Działa ono w jedynej, oryginalnie zachowanej bramie miejskiej – Bramie Człuchowskiej. Na pięciu piętrach eksponowane są tutaj bogate zbiory pięknych haftów kaszubskich oraz ciekawe eksponaty archeologiczne.

Rozrywka

Park wodny w Chojnicach – to kraina wodnego relaksu dla dzieci i dorosłych. Tutaj, wypoczynek można połączyć z zadbaniem o swoje zdrowie i urodę. Proponowane bowiem atrakcje – jak np. bicze wodne, czy hydromasaże – są już od lat uznawane za sposób na odmłodzenie organizmu i zwiększenie odporności. Odpowiednie zaplecze pozwala na przyjemne spędzenie czasu całym rodzinom. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do głównych atrakcji aquaparku należą: – basen sportowy o wymiarach olimpijskich, basen rekreacyjny i brodzik dla dzieci, „rwąca rzeka”, zjeżdżalnia trójspiralna i jacuzzi.